⚀ Rejs z Premium Yachting do Stoczni Cesarskiej

 
 
Podczas tej wyjątkowej wycieczki poznasz miasto z innej strony. Zabierzemy Cię w niesamowity rejs jachtem, szlakiem najpiękniejszych zabytków. Odkryjemy Stocznię Cesarską, dziedzictwo przemysłowe, miejsce godne swojej historii, w którym będą pisane #nowehistorie. Dla szukających przygody zapewnimy nie lada gratkę. Będzie można wspiąć się na Żuraw M3, który został zbudowanym w 1962 roku. Z wysokości 30 metrów zobaczysz miasto i stocznię z zupełnie nowej perspektywy. Napitek i przekąski na pokładzie zapewnione!

⚁ Wycieczka kulinarna po Gdańsku

 
 
Spacer ścieżką tradycyjnej kuchni polskiej. Wspólnie skosztujemy menu trzech znakomitych restauracji: Gdański Bowke, Ducha 66 i restauracji Kubicki. Będziemy mieli również okazję skosztować tradycyjnych drinków takich jak Goldwasser, Machandel i oczywiście wódki ziemniaczanej. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, co pasuje do różnych regionalnych alkoholi - po prostu nie możesz przegapić tej kulinarnej przygody, ponieważ przedstawimy Ci nasz sposób na food pairing. W między czasie, spacerując po mieście nasza energiczna, licencjonowana przewodniczka Agnieszka Syroka opowie Wam o tradycjach kulinarnych w Gdańsku.

⚂ Gotowanie z Duchem 66

 

Razem z Bartoszem Ratkowskim, szefem kuchni restauracji Ducha 66, nauczymy się przyrządzać tradycyjny, lokalny, prosty, ale smaczny przysmak. Spotkamy się w miejscu wypełnionym kolorem, śmiechem i rozmowami, ze stołami pełnymi smaków! Doświadczysz, że radość tworzy się przy dobrym jedzeniu, winie i kawie, w historycznym centrum Gdańska. Poczujcie Ducha tego miejsca!

⚃ Spływ smoczymi łodziami

 

Smocze Łodzie to niesamowicie widowiskowy sport wodny pochodzący z Chin, gdzie od tysiącleci organizuje się wyścigi na tym sprzęcie. Będziecie mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w takich zawodach! Łodzie, na które wsiądziecie, przypominają swym kształtem potężnego smoka. Czeka Was niezła dawka emocji, która obudzi ducha rywalizacji. Przy okazji zobaczycie Gdańsk od zupełnie innej, nietypowej strony. W trakcie zajmie się Wami niezawodny przewodnik Kuba, który zna miasto jak własną kieszeń – opowie Wam o historii Gdańska, nie szczędząc przy tym mało znanych szczegółów. Potem udamy się do lokalnej browarni, gdzie znajduje się wyjątkowa "ściana piwna", a lokal zaserwuje nam swoje rzemieślnicze specjały.